Bez kategoriiCiało

Alternatywne leczenie raka – fucoidan i rak piersi

By 31 stycznia 2020 16 października, 2020 No Comments

Obecnie opublikowano ponad 1000 badań na temat substancji odżywczej fukoidan, 128 pokazuje, w jaki sposób pomaga w leczeniu raka, a 18 z nich jest specyficznych dla raka piersi. Fukoidany to wzbogacone w fukozę siarczanowane polisacharydy znajdujące się w niektórych brązowych warzywach morskich, brązowych algach i bezkręgowcach morskich. Fukoidan wydaje się wspierać wszystkie funkcje narządów i komórek w naszym ciele i dlatego naukowcy badają go pod kątem wielu różnych chorób. Badania dotyczące raka przyniosły niezwykłe wyniki, w tym poprawę skuteczności chemioterapii.

Ostatnie dostępne badanie opublikowane w październiku 2013 r. Wykazało, że fukoidan indukował zatrzymanie fazy G1, a nawet powodował apoptozę. Innymi słowy, fukoidan zapobiegał postępowi raka i spowodował śmierć komórek rakowych. Badanie wykazało wzrost produkcji ROS, co sugeruje, że fukoidan indukował uszkodzenie oksydacyjne w komórkach raka piersi MCF-7. (1)

Badanie ze stycznia 2013 r. Wykazało, że fukoidan poprawia skuteczność chemioterapii w niszczeniu komórek raka piersi. Interesuje mnie to, że dowiadujemy się, że nie musimy wybierać całościowego schematu leczenia LUB bardzo tradycyjnej drogi leczenia. Istnieją składniki odżywcze, które pomagają uczynić tradycyjne zabiegi jeszcze bardziej skutecznymi. (2)

Na pubmed.gov opublikowałem tylko dwa z 18 badań dotyczących fukoidanu w raku piersi. Zdecydowanie polecam lekturę innych, aby zobaczyć, jak skuteczny jest fukoidan w leczeniu raka. Według dr Clinical Results Akira, MotoKuniribkushu Cancer Center w Japonii, stwierdził, że 78% pacjentów z rakiem piersi doświadczyło 50-100% zmniejszenia liczby komórek rakowych przy użyciu fukoidanu.

Na podstawie moich doświadczeń z fukoidanem w raku piersi mogłem zmniejszyć rozmiar guza z 8 cm do 7 cm w ciągu 2 miesięcy. Pod koniec tego okresu wykonano mastektomię, więc nie mogłem już monitorować wielkości masy. Nadal biorę fukoidan każdego dnia i nie wystąpił żaden nowy rak.

Mój ojciec zmarł na czerniaka z przerzutami w 2009 roku. Kiedy zdiagnozowano u mnie raka piersi na początku 2013 roku, zacząłem gorączkowo szukać suplementów, które mógłbym wziąć, aby wygrać moją walkę. Im więcej dowiaduję się o fucoidanie, tym bardziej chciałbym wiedzieć w 2009 roku, co wiem teraz. Istnieje 16 badań nad fukoidanem raka skóry, szczególnie czerniaka. Nie mogę cofnąć się w czasie i pomóc ojcu, ale dziś mogę pomóc w rozpowszechnianiu wiedzy wśród osób szukających holistycznego leczenia raka.

Cytowane badania:

1. Huazhong University of Science and Technology, Wuhan, Chiny, październik 2013 r

2. Wydział Nauk Przyrodniczych i Biotechnologii, Graduate School of Bio-Resources and Bio-Environment Sciences, Kyushu University, Fukuoka, Japonia, styczeń 2013

[ff id=”7″]