Bez kategoriiZdrowie

Wielkie pytanie – co przynoszą torbiele jajników?

By 12 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

Torbiele jajników są powszechne i faktycznie co druga kobieta będzie miała torbiele jajników w pewnym momencie swojego życia. Istnieją również złośliwe torbiele, które mogą być odpowiedzialne za rozwój raka jajnika. Torbiele mogą być absolutnie niebezpieczne, a nawet zagrażają życiu, dlatego tak ważne jest, aby kobiety zdawały sobie sprawę z tego, co powoduje torbiele jajników. Bardzo ważne jest, aby kobiety zdawały sobie sprawę z tego, co powoduje torbiel jajnika, nawet jeśli jest to naprawdę coś, z czym nigdy wcześniej nie mieli do czynienia.

Istnieje naprawdę kilka przyczyn, które są odpowiedzialne za torbiele jajników, 1 lub więcej, które mogą być czynnikiem dla kobiety. Jedną z głównych przyczyn rozwoju torbieli u kobiet jest ich genetyka lub historia rodziny. Jeśli matka lub babcia kobiety rozwijają torbiele, jest znacznie bardziej narażona na rozwój ich w swoim życiu. Kobiety z nieregularnymi cyklami miesiączkowymi są również znacznie bardziej narażone na rozwój torbieli i nie tylko, ale mają tendencję do pozostawania ich niewykrytymi dłużej, ponieważ ich cykl jest nieregularny i nie zauważają objawów.

Jest to głównie trudne dla kobiet z nieregularnymi cyklami, ponieważ objawy torbieli jajnika można łatwo pomylić z objawami na początku cyklu miesiączkowego kobiety. W rzeczywistości jednym z powodów, dla których młodsze kobiety mają problemy z zajściem w ciążę, jest po prostu to, że miały torbiele jajników od dłuższego czasu, nie zdając sobie z tego sprawy. To samo dotyczy kobiet, które stosowały tamoksyfen w leczeniu raka piersi. Bez względu na przyczynę torbieli, dla każdej kobiety, która odkryła, że ​​ma torbiele, najważniejsze jest, aby udała się do lekarza.

Wszystkie kobiety powinny skonsultować się z lekarzem w sprawie rutynowych badań miednicy, ponieważ jest to jedyny sposób na utrzymanie zdrowia i ustalenie, czy rozwinęły się torbiele. Po prostu dlatego, że objawy torbieli jajnika są tak uogólnione i mogą być związane z tak wieloma innymi chorobami, że kobiety często zniechęcają je jako nic. Jeśli kobieta ma gorączkę, zawroty głowy, omdlenia, zwiększone owłosienie twarzy lub zmianę ciśnienia krwi, najlepiej udać się do lekarza. Jeśli kobieta zemdleje, ma zwiększone owłosienie twarzy lub zmianę ciśnienia krwi, musi natychmiast udać się do lekarza.

Jeśli chodzi o środki zaradcze, lekarze pracują indywidualnie dla każdego przypadku, ponieważ każda kobieta jest inna. Lekarze używają wielkości torbieli i wywiadu medycznego pacjenta, aby ustalić, które leczenie daje najlepsze wyniki. W niektórych przypadkach lekarze wykonują cystektomię, w której chirurg usuwa torbiele z jajników kobiety bez uszkadzania jajników. Torbiele można następnie wysłać i zbadać, aby kobieta mogła dowiedzieć się, co zrobić, aby zapobiec rozwojowi większej liczby torbieli w przyszłości.

[ff id=”7″]