Bez kategoriiCiało

Wdzięczność, przekaż to!

By 29 lutego 2020 16 października, 2020 No Comments

Kto pomógł ci w drodze do sukcesu? Jak im podziękowałeś?

Trener Wooden powiedział: „Zdobycie kosza wymaga 10 rąk”.

Wyrazy uznania dla innych, którzy osiągnęli sukces:

„Trener Wooden nalegał, aby jego gracze zawsze potwierdzali pomoc i wsparcie, jakie otrzymali od innych członków zespołu. Na przykład oczekiwano, że zawodnik, który zdobył koszyk po otrzymaniu podania od kolegi z drużyny Wsparcie rozpoznało, gdy znów był w drodze do obrony – zwykle wskazując, uśmiechając się, mrugając lub kiwając głową na mężczyznę, który pomógł stworzyć szansę na zdobycie bramki. ”(Z książki Pat Williams„ How być jak trener drewniany ”)

Niektórzy gracze pytali: „Ale trener, co jeśli on [the teammate who gave the assist] nie wygląda? „

„Uwierz mi”, odparł Wooden, „będzie szukał!”

Podziękuj innym, którzy ci pomogli. Nawet skinienie głową lub uśmiech to dobry początek.

Coach Wooden „zrozumiał, że KAŻDY potrzebuje akceptacji i aprobaty”.

Zrób to teraz moto:

Jako małe dziecko nauczyłem się wartości ciężkiej pracy od moich rodziców, Roberta J Franka, pierwszego absolwenta jego rodziny, który następnie ukończył szkołę medyczną, aby zostać lekarzem i chirurgiem. Tata najpierw pracował jako kelner w restauracji w pobliżu University of Virginia, aby zapłacić za studia. Później był asystentem swojego profesora fizyki na uniwersytecie. Moja matka, Romayne Leader Frank, pracowała jako ratownik i modelka, aby zabrać ją do college’u na Uniwersytecie Michigan i zostać nauczycielem w szkole. Po ślubie z tatą ukończyła edukację na University of Virginia i uzyskała stopień nauczyciela. Później Mama pracowała, by zapłacić za pobyt taty i staż medyczny w Sears i Roebucks jako sprzedawca, a także napisała przemówienia polityczne dla polityków za 50 USD za mowę. W tym czasie zamężnej kobiecie nie wolno było uczyć szkoły.

Kiedy dorastałem, pacjenci mojego ojca byli rybakami i rolnikami, którzy płacili za usługi mojego ojca rybami i warzywami. Trudno było zdobyć pieniądze. Zawsze mieliśmy ogródek, w którym uprawiano warzywa, i nauczyliśmy się sadzić grabie na ziemi, sadzić nasiona, hodować chwasty i zbierać plony na posiłki. Jako dziecko moi rodzice co tydzień dawali mi „listę zadań”, w tym koszenie trawnika, ścinanie krzaków i opiekę nad młodszym rodzeństwem. Jako członek tej rodziny, moi rodzice powiedzieli, że będą wykonywać te zadania „teraz”! Nie było wymówek. Praca musiała zostać wykonana natychmiast!

Czego nauczyłem się z dyscypliny, aby wykonywać te zadania, zasada „robisz to teraz”?

Niezależnie od tego, czy chodziło o mycie naczyń, koszenie trawnika, czy odrabianie zadań domowych, które miały się odbyć za tydzień – motto moich rodziców brzmiało: „Zrób to teraz!” Nie czekaj Będziesz później zajęty.

Te zadania dały mi dyscyplinę na przyszłość. Gdybym poszedł na studia i dostał pracę kilka dni później, wykonałbym ją od razu! Później, jeśli coś wymagałoby natychmiastowej uwagi, jak odpadająca klamka, naprawiłbym to od razu! Cokolwiek trzeba było zrobić, zrobiłbym to „natychmiast” i pamiętam motto moich rodziców: „Zrób to teraz!” Te zadania nauczyły mnie być odpowiedzialnym, rozliczalnym, szanującym innych i doceniać wszelką życzliwość.

Sukces finansowy:

Kiedy miałem 8 lat, mama Romayne L. Frank wróciła do szkoły w College of William and Mary, aby ukończyć studia prawnicze. Ukończyła najwyższą klasę i była jedną z pierwszych kobiet, które ukończyły szkołę prawniczą William and Mary Law School. Mama praktykowała prawo rodzinne i prawo nieruchomości jako prawnik.

Pewnego dnia po szkole mama uśmiechnęła się do mnie i powiedziała: „Jedziemy na nową przygodę w banku”. Wzięła mnie za rękę i z dumą poszliśmy do banku, dużego imponującego budynku. Mama przedstawiła mnie kasjerce w banku, pani Jay, i poprosiła o przekazanie zaoszczędzonych 2 dolarów. Tego dnia kasjer wpisał moje 2 USD do mojej nowej książeczki bankowej, wpisał moje imię na zewnętrznej stronie książki i powiedział, że będę codziennie otrzymywać odsetki od pieniędzy, które wkładam do banku.

Mama co kilka tygodni zabierała mnie do banku, abym mógł dodać pieniądze zaoszczędzone na pracach domowych. Cieszyłem się, że pieniądze na tym koncie oszczędnościowym rosną. Nauczyła mnie nie tylko płacić moje zarobki, ale później moje przyszłe wypłaty na moje konto, aby oszczędzać na przyszłość. Kiedy poszedłem na studia, uratowałem ładne jajo na przyszłość. Sukces finansowy mamy kontynuowany był w college’u i szkole podyplomowej. Swój sukces finansowy podzieliła się ze swoimi klientami, przyjaciółmi i członkami rodziny.

Aby uhonorować sukces finansowy mojej matki, podzieliłem lekcje mojej matki z moimi dziećmi, członkami rodziny, przyjaciółmi i studentami na cztery artykuły w Internecie, które omawiają zasady ich sukcesu finansowego, aby zagwarantować sukces finansowy.

Jak podziękowałem rodzicom za nauczenie mnie dyscypliny i odpowiedzialności?

Dzieląc się godzinami życia z innymi, pisząc artykuły i audycje radiowe, dzieląc się godzinami życia z innymi.

Naucz dyscypliny ciężkiej pracy:

Meredith Lynn MacRae, aktorka, przypisuje piosenkarce / aktorce swoich rodziców Gordonowi MacRae i aktorce Sheili MacRae, „że zaszczepia odpowiednią etykę pracy i utrzymuje stopy na podłodze”.

Powiedziała: „Mieszkaliśmy w skromnym domu w dolinie San Fernando zamiast modnych Beverly Hills, na które rodzina mogła sobie pozwolić. Mama i tata nie chcieli, abyśmy czuli się lepsi od innych dzieci. Musiałem na to zarobić”. Rzeczy, których chciałem, od lalek po sukienki na przyjęcia, prace domowe i opiekę nad młodszą siostrą i braćmi. Wiele dzieci w moim kręgu automatycznie otrzymało samochód, gdy miały 16 lat. Nie ja Tata powiedział, że dostał samochód, kiedy dostałem A w szkole dwa lata z rzędu. Poszedłem i wreszcie to zrobiłem. Dostałem samochód z ostrzeżeniem, że jeśli nie pójdę prosto A, zostanie zabrany. „”

Wykonywanie zadań, praca nad rzeczami, które chcesz, wprowadza dyscyplinę do życia i uczy odpowiedzialności i odpowiedzialności:

Prace domowe Meredith Lynn MacRae powierzyły jej „odpowiednią etykę pracy” na przyszłość. To są najcenniejsze lekcje, jakie może dać rodzic.

Eksperci powiedzieli„Gdyby ona lub on nie zostali rozpieszczeni na śmierć, mógłby być inny!”

Prace domowe nauczyły mnie i Meredith Lynn MacRae, że musimy być gotowi ciężko pracować, aby nasza przyszłość stała się pewną atrakcją.

Bądź wdzięczny za swoje błogosławieństwo i podziel się nim z innymi::

Dobrze wykształcony młody człowiek od szkoły średniej po studia podyplomowe wziął udział w serii wywiadów w dużej firmie i „przeszedł z niesamowitymi kolorami”. Jego ostatni wywiad był z dyrektorem firmy.

Reżyser był pod wrażeniem doskonałej wydajności młodego człowieka w szkole. Zapytał: „Czy otrzymałeś stypendia w szkole?”

Chłopiec odpowiedział „Nie”.

Dyrektor powiedział: „Czy twój ojciec zapłacił czesne?”

Chłopiec powiedział: „Mój ojciec zmarł, gdy miałem rok. To moja matka uiściła moje opłaty szkolne”.

Następnie dyrektor zapytał: „Gdzie pracowała twoja matka?”

Chłopiec powiedział: „Moja matka pracowała jako praczka”.

Reżyser „poprosił go, by pokazał ręce”.

Chłopiec pokazał reżyserowi: „Jego dłonie były gładkie i idealne”.

Dyrektor zapytał: „Czy kiedykolwiek wcześniej pomagałeś jej prać?”

Youngman odpowiedział: „Nigdy. Moja matka zawsze chciała, żebym studiował i czytał książki. Moja matka może także prać ubrania szybciej niż ja”.

Dyrektor powiedział: „Mam prośbę. Jeśli dziś wrócisz do domu, chcę, żebyś umył ręce matki i zobaczył mnie jutro rano”.

„Młody człowiek czuł, że jego szansa na zdobycie pracy jest duża”.

Wrócił do domu i „z radością poprosił matkę, by pozwoliła mu umyć ręce”.

„Jego matka poczuła się dziwnie. Z mieszanymi uczuciami pokazała ręce swojemu synowi. Młody człowiek powoli umył ręce matki po raz pierwszy. Łzy popłynęły.”

Ręce matki były „pomarszczone, zrogowaciałe, z wieloma siniakami na rękach”.

„Ręce matki były tak bolesne, że drżały, kiedy były czyszczone tylko wodą”.

Młodzieniec odkrył „po raz pierwszy”, że ręce jego matki codziennie myły ubrania, aby mógł opłacić czesne. Siniaki na rękach jego matki były ceną, którą matka musiała zapłacić za doskonałość akademicką na przyszłość. „

Chłopiec „po umyciu rąk matki umył wszystkie pozostałe ubrania dla swojej matki”. Tego wieczoru on i jego matka rozmawiali przez kilka godzin.

Następnego ranka poszedł do biura dyrektora. „Reżyser zauważył łzy w oczach młodzieży”.

Reżyser: „Czy możesz mi powiedzieć, co zrobiłeś i czego nauczyłeś się wczoraj w domu?”

Youngman: „Oczyściłem ręce mojej mamy, a także wyczyściłem całą pozostałą odzież”.

Reżyser: „Opowiedz mi o swoich uczuciach?”

Youngman: 1) „Teraz wiem, czym jest uznanie. Bez mojej matki nie byłoby dziś pomyślnego siebie”.

2) „Dopiero teraz praca i pomoc mojej matce uświadomiły mi, jak trudno jest zrobić coś samemu”.

3) „Doceniam znaczenie i wartość rodziny i relacji”.

Reżyser powiedział: „Tego chcę od mojego kierownika. Chcę zatrudnić osobę, która ceni innych i cierpienie innych, aby załatwić sprawy, oraz osobę, która nie postawiłaby pieniędzy za swój jedyny cel w życiu. „

Youngman został zatrudniony przez reżysera. „Ciężko pracował i zyskał szacunek członków swojego zespołu. Wszyscy członkowie zespołu pracowali sumiennie i wspierali się nawzajem. W rezultacie firma znacznie się poprawiła”. (Darren Hardy, mentor sukcesu i Achievers, były redaktor magazynu Success Magazine, podzielił się tą historią).

Kto pomógł ci odnieść sukces i umożliwił ci odniesienie sukcesu?

Jak im podziękowałeś?

Trener John Wooden powiedział: „Do zrobienia kosza potrzeba 10 rąk”.

Pamiętaj, aby odnieść sukces i osiągnąć swój cel. Wielu nauczycieli, trenerów, przyjaciół, rodziców i mentorów wymaga pomocy w twoim życiu. Nikt nie robi tego sam.

Co możesz zrobić, aby podziękować nauczycielom, rodzicom, trenerom, mentorom i przyjaciołom za sukces w podróży?

1) Wyślij im wiadomość, zadzwoń lub wyślij im wiadomość e-mail z podziękowaniem za pomoc. (Uruchom notatnik, zacznij już dziś i napisz imiona nauczycieli, mentorów, trenerów, rodziców i przyjaciół, którzy zmienili twoje życie i robią dla nich coś miłego.)

Jak wyraziłem uznanie? Napisałem wiele artykułów i programów radiowych, w których składam hołd moim mentorom za prezenty, które mi dali. W ten sposób ich dobre uczynki żyją i są dzielone z innymi!

2) Co tydzień pomagaj komuś innemu dzięki uprzejmym działaniom.

3) Jak się czujesz, gdy pomagasz innym osiągnąć ich cel? Czy uśmiechasz się i czujesz się szczęśliwszy?

Pamiętajcie, kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie wzrastać i poprawiać się w tym samym czasie.

Bądź wdzięczny za swoje błogosławieństwo i dziękuj swoim nauczycielom, mentorom, przyjaciołom i trenerom, którzy pomogli ci w twojej podróży.

Jak będziesz wdzięczny za prezenty, które dali ci inni?

[ff id=”1″]