Bez kategoriiRozwójZdrowie

Terapia dźwiękowa jako lek stymulujący nerw błędny

By 12 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

Co to jest nerw błędny i dlaczego jest tak ważny?

Mówiąc najprościej, nerw błędny jest naczelnym wodzem twojego ośrodka nerwów wewnętrznych i reguluje wszystkie twoje główne narządy. Jest to najdłuższa czaszka, która nigdy nie zaczyna się za uszami w mózgu i jest połączona ze wszystkimi głównymi narządami ciała. Wysyła włókna z pnia mózgu do wszystkich narządów trzewnych i jest dosłownie dowódcą ośrodka nerwów wewnętrznych, który przekazuje impulsy nerwowe do każdego narządu w ciele. Słowo „włóczęga” dosłownie oznacza „wędrowiec”, ponieważ wędruje przez ciało od mózgu do narządów płodności i uderza we wszystko pomiędzy. Jeśli chodzi o połączenie umysłu i ciała, nerw błędny jest monumentalny, ponieważ dociera do wszystkich głównych narządów, z wyjątkiem nadnerczy i tarczycy.

Jest to ważny nerw dla każdego narządu, z którym ma kontakt. Pomaga kontrolować lęk i depresję w mózgu. To, jak się łączymy, jest ściśle związane z nerwem błędnym, ponieważ jest on połączony z nerwami, które dostrajają nasze uszy do mowy, koordynują kontakt wzrokowy i te, które regulują ekspresję. Ten nerw ma również wpływ na prawidłowe uwalnianie hormonów w organizmie, co utrzymuje nasz system psychiczny i fizyczny w dobrej kondycji.

To nerw błędny jest odpowiedzialny za wzrost kwasowości żołądka i wydzielanie soku trawiennego w celu ułatwienia trawienia w żołądku. Po pobudzeniu może również pomóc w przyjęciu witaminy B12. Jeśli to nie działa prawidłowo, możesz spodziewać się poważnych problemów z jelitami, takich jak zapalenie jelita grubego, IBS i nawrót, aby wymienić tylko kilka. Problemy z ponownym przepływem są spowodowane problemem nerwu błędnego, ponieważ kontroluje on także przełyk. Jest to niewłaściwy odruch przełyku, który powoduje takie stany jak Gerd i Re-Flux.

Nerw błędny pomaga również kontrolować tętno i ciśnienie krwi oraz zapobiega chorobom serca. W wątrobie i trzustce nerw ten kontroluje równowagę cukru we krwi, a tym samym zapobiega cukrzycy. Kiedy przechodzi przez woreczek żółciowy, nerw błędny pomaga uwolnić żółć, co pomaga twojemu ciału eliminować toksyny i rozkładać tłuszcz. To ten nerw w pęcherzu promuje ogólną czynność nerek, zwiększa przepływ krwi i poprawia filtrację w naszym ciele. Kiedy nerw błędny dostaje się do śledziony, aktywacja zmniejsza stan zapalny we wszystkich narządach docelowych. Ten nerw ma nawet zdolność kontrolowania płodności i orgazmu u kobiet. Nieaktywny lub zablokowany nerw błędny może dewastować umysł i ciało.

Teraz, gdy wiemy, że nerw błędny jest połączony ze wszystkimi ważnymi narządami i prawidłowym funkcjonowaniem tych narządów, możemy łatwo stwierdzić, że każde zaburzenie, chorobę lub chorobę umysłu, ciała lub ducha można odwrócić lub nawet wyleczyć Aktywacja i stymulacja nerwu błędnego. Tak więc rzeczywiście zobaczysz pozytywne efekty stymulacji nerwu błędnego na takie problemy, jak zaburzenia lękowe, choroby serca, bóle głowy i migreny, fibromialgia, uzależnienie od alkoholu, krążenie, problemy z jelitami, problemy z pamięcią, zaburzenia nastroju, stwardnienie rozsiane, a nawet rak.

Istnieje wiele udokumentowanych sposobów stymulowania nerwu błędnego, takich jak: B. Śpiew lub śpiew, śmiech, joga, medytacja, ćwiczenia oddechowe, ruch w ogóle i dźwięk, żeby wymienić tylko kilka. Śpiew i śmiech wpływają na mięśnie gardła, które aktywują nerw. Łagodny trening i trening ogólnie zwiększają płyn jelitowy, co oznacza, że ​​nerw błędny został pobudzony. Regulowana praktyka jogi może również zwiększyć aktywację tego nerwu z powodu ruchów, ale medytacja i OM mogą również pomóc stymulować nerw błędny. Wszystkie te sposoby stymulowania nerwu błędnego mają jedną wspólną cechę: dźwięk !!

Lekarze na całym świecie dowiadują się o częstotliwości rezonansowej narządów w celu przywrócenia organizmu do zdrowego stanu oraz przenoszenia raka i chorób, takich jak lęk, PTSD, migrena, depresja, zaburzenia pamięci, przewlekły ból, zaburzenia snu, a nawet choroby. „Naprawdę można zobaczyć chorobę jako formę lub dysharmonię” – mówi dr. Gaynor, dyrektor onkologii w Strang-Cornell Cancer Prevention Center w Nowym Jorku i autor Sounds of Healing. „Wiemy, że dźwięk i muzyka mają ogromny wpływ na układ odpornościowy, co wyraźnie ma wiele wspólnego z rakiem”.

W kwietniu 2016 r. Przeprowadzono również badanie z udziałem pacjentów z chorobą Alzheimera. Naukowcy z University of Toronto, Wilfrid Laurier University i Baycrest Centre Hospitals przeprowadzili badanie tych pacjentów na różnych etapach choroby i poddali je symulacji dźwiękowej przy 40 hercach. Znaleźli „obiecujące” wyniki dzięki wiedzy, jasności i czujności. Lee Bartel, jeden z autorów tych wyników, powiedział: „Wygląda na to, że części mózgu mają tę samą częstotliwość komunikacyjną, a ta częstotliwość wynosi około 40 Hz. Jeśli więc masz pogorszenie – jeśli masz go za mało”. to – dwie części mózgu, które chcą ze sobą rozmawiać, takie jak wzgórze i hipopotam, pamięć krótkotrwała do pamięci długoterminowej, nie mogą ze sobą rozmawiać, nie będą ze sobą rozmawiać 39; Nie komunikuj się, aby nie mieć długoterminowej pamięci. „Bartel wyjaśnił, że leczenie symulacją dźwięku przy 40 Hz prowadzi do„ zwiększonej ”częstotliwości, która umożliwia„ częściom mózgu ponowne mówienie ”.

Szczególny tok myślenia pochodzi od francuskiego otolaryngologa, Alfreda A Tomatisa, który uważa, że ​​główną funkcją ucha jest zapewnienie stymulacji elektrycznej wszystkim komórkom ciała, wzmocnienie całego układu i zwiększenie dynamiki układu Humans „(Tomatis. 1978) Uważa, że ​​dźwięki obfite w wysokich harmonicznych są uważane za dźwięki obciążające, a dźwięki obfite w niższych tonach są uważane za odgłosy rozładowania. Tomatis twierdził, że odnosi sukcesy w różnych chorobach Leczono dźwiękowo, ponieważ wszystkie były związane z problemami ucha wewnętrznego, ale tylko kilka problemów, które skutecznie leczył, to jąkanie się, depresja, ADD, trudności z koncentracją i problemy z równowagą.

Istnieje inne badanie, które wskazuje, że metoda Tomatisa obsługuje dzieci z ADD. „Wyniki wykazały statystycznie znaczącą poprawę dla Tomatisa w porównaniu z grupą inną niż Tomatis: Grupa eksperymentalna wykazała znaczną poprawę szybkości przetwarzania, świadomości fonologicznej, wydajności dekodowania fonemicznego podczas czytania, zachowania i uwagi słuchowej”.

Dźwięk szybko staje się jednym z najbardziej entuzjastycznych opiekunów zdrowia w alternatywnym leczeniu! Dźwięk to genialna realizacja obecnego leku stymulującego nerw błędny, który promuje zdrowie i witalność wszystkich narządów w twoim ciele. Zrób to poprzez leczenie dźwiękiem i śpiewanie misek z kryształową czakrą. Czysty kwarc nazywany jest „uzdrowicielem”. ponieważ ma zdolność do wzmacniania, przekształcania i przesyłania energii. Podczas pracy z tymi misami z kryształu kwarcu silny wpływ na narządy, tkanki i komórki, a także na układ krwionośny, hormonalny i metaboliczny są silne. Ton kryształów jest słyszany przez ucho, odczuwany w ciele, stymuluje nerw błędny i pozwala wibracjom odbijać się echem w każdym centrum czakry w ciele i tworzyć zrównoważony i odmładzony umysł, ciało i ducha!

[ff id=”6″]