Bez kategoriiZdrowie

Przemysł biotechnologiczny

By 12 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

Głównym celem przemysłu biotechnologicznego jest wynalezienie nowych biologicznie aktywnych substancji do leczenia chorób, przemysłu farmaceutycznego i zarządzania rolnictwem.

Stany Zjednoczone są światowym liderem w dziedzinie biotechnologii i obecnie zatrudniają ponad 300 000 osób w ponad 6000 amerykańskich firm biotechnologicznych, a ich szacunkowa wartość rynkowa wynosi około 281 miliardów dolarów w 2008 roku. Przemysł biotechnologiczny zwiększył się ponad trzykrotnie Przychody wzrosły z 25 miliardów dolarów w 2000 roku do ponad 80 miliardów dolarów w 2008 roku. W 2007 roku Amgen, Inc., największa na świecie firma biotechnologiczna, osiągnęła całkowity przychód w wysokości 14,7 miliarda dolarów. Rynek biotechnologii ma wzrosnąć do ponad 130 miliardów dolarów do 2011 roku.

Geograficznie Stany Zjednoczone stanowią 65% rynku biotechnologii, Europa 23%, Kanada 7%, Australia 3%, a reszta świata 2%.

Obecnie w dużych firmach farmaceutycznych opracowuje się zarówno genomikę, jak i bioinformatykę. Istotna była współpraca z tradycyjnymi firmami z branży technologii informatycznych, takimi jak IBM, Hitachi, Ltd., Samsung, SK Telecomm i Motorola. Amerykański przemysł biotechnologiczny i farmaceutyczny wydał rekordową kwotę 8,5 miliarda dolarów w 2007 roku na badania i rozwój nowych leków i szczepionek. Od 2006 r. Sektor biotechnologii był tani w porównaniu z przemysłem farmaceutycznym pod względem wydatków na badania i rozwój na pracownika. Inwestycje venture capital w firmy zajmujące się naukami przyrodniczymi wyniosły w 2007 r. 11,6 mld USD.

Ernst & Young poinformował, że 82 notowane na giełdzie kanadyjskie firmy biotechnologiczne osiągnęły sprzedaż w wysokości 3,2 miliarda S w 2006 roku, czyli 4,4% globalnej sprzedaży biotechnologii. Zdrowie ludzkie jest największym segmentem kanadyjskiego przemysłu biotechnologicznego i stanowi ponad połowę udziałów wszystkich firm biotechnologicznych, około 70% wszystkich przychodów z biotechnologii i prawie 90% wszystkich badań i rozwoju w dziedzinie biotechnologii. dla kanadyjskiego przemysłu biotechnologicznego i obejmuje genomikę i inne „omiki”, inżynierię tkanek i technologie odkrywania leków.

Do kanadyjskich firm bioinformatycznych należą Bioinformatics Solutions, Inc., DNA LandMarks, Inc. i Kinexus Bioinformatics Corporation. Montreal, Quebec, ma wiodące klastry biotechnologiczne w Kanadzie, a następnie Toronto w Ontario; Vancouver, Kolumbia Brytyjska; i Winnipeg, Manitoba.

Pięć państw członkowskich Unii Europejskiej (UE) – Dania, Finlandia, Niemcy, Szwecja i Wielka Brytania – obok USA i Japonii nadal przodują w świecie w dziedzinie innowacji biotechnologicznych. W drugiej połowie 2007 r. Europejskie firmy biotechnologiczne dokonały inwestycji kapitału podwyższonego ryzyka w wysokości 765,3 mln USD. W styczniu i lutym 2008 r. Fundusze venture capital zainwestowały 145,6 mln USD w nowe europejskie firmy biotechnologiczne. Biorąc jednak pod uwagę presję gospodarczą w drugiej połowie roku, wielu europejskim firmom biotechnologicznym może być trudniej zebrać pieniądze na początku 2009 r.

Berlińska organizacja przemysłu biotechnologicznego (BlO Niemcy) ma ponad 180 członków, w tym firmy, bioregiony i usługodawców. Celem organizacji jest wspieranie i promowanie stabilnej gospodarki poprzez innowacje w naukach przyrodniczych. Niemieckie firmy biotechnologiczne obejmują Biotechnology Research and Information Network (BRAIN AG), 4SC. AG, Bionas, UmbEl i Direvo, które zostały ostatnio (we wrześniu 2008 r.) Kupione przez niemiecką grupę farmaceutyczną i chemiczną Bayer HealthCare. W związku z rozwijającym się niemieckim sektorem biotechnologicznym, tradycyjne niemieckie firmy naukowe, takie jak Eppendorf, AG, Sartorius, AG i Qiagen, również stały się aktywne.

[ff id=”4″]