Bez kategoriiZdrowie

Praca na zakrzywionym penisie: leczenie choroby Peyroniego

By 11 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

Zakrzywiony penis może być prawdziwą troską dla mężczyzny. Tak, niewielka skrzywienie penisa jest powszechne, ale jeśli skrzywienie jest silne, może powodować problemy fizyczne i emocjonalne. Uważa się, że większość mężczyzn z silnie zakrzywionym penisem ma chorobę Peyroniego, nazwaną na cześć lekarza, który jako pierwszy opisał ją medycznie. Ponieważ Peyronies może wpływać na zdrowie seksualne i penisa, dobrze jest wiedzieć, jakie leczenie jest dostępne w tym stanie.

W 2016 r. World Journal of Men’s Health opublikował „Nieoperacyjne interwencje w chorobie Peyroniego: aktualizacja z 2016 r.”, Przegląd istniejących metod leczenia zakrzywionego penisa. Informacje zawarte w tym artykule są destylowane.

Tło

Najpierw trochę o chorobie Peyroniego. Klinika Mayo opisuje to zaburzenie jako „rozwój włóknistej tkanki bliznowatej w penisie, która powoduje zakrzywione, bolesne erekcje”. Ta blizna zwykle rozwija się z powodu uszkodzenia prącia. Na przykład mężczyzna może zostać uderzony w penisa przez baseball, uderzyć swoją erekcją na twardej powierzchni lub po prostu wielokrotnie doświadczać szorstkiej (jeśli przyjemnej) obsługi podczas seksu. Takie działania powodują uraz prącia; Podczas gojenia powstaje blizna (nawet przy niewielkim urazie, takim jak nieostrożne obchodzenie się). Jeśli tkanka ta tworzy się wielokrotnie w jednym obszarze, uniemożliwia prawidłowe rozciąganie skóry, powodując zgięcie penisa podczas erekcji.

Zabiegi

Opcje leczenia obejmują:

1. Opcje ustne. W leczeniu peyronii czasami stosuje się szeroką gamę tabletek, w tym witaminę E, tamoksyfen, L-karnitynę i tadalafil. Takie opcje są zwykle stosowane jako pierwsze, ponieważ są najłatwiejszym dostępnym leczeniem. Zazwyczaj terapie te wykazują wyniki w przypadkach, gdy blizna jest mniej intensywna. Niektóre z tych opcji są również dostępne do stosowania miejscowego bezpośrednio na skórze prącia.

2. Zastrzyki. Bardziej uporczywe przypadki mogą reagować na wstrzyknięcie leku bezpośrednio w obszarze, w którym widoczne jest nagromadzenie blizny. Obecnie tylko jeden lek jest zatwierdzony do tej metody w Stanach Zjednoczonych. Wielu mężczyzn sprzeciwia się takiemu leczeniu, ponieważ pomysł wstrzyknięcia igły w penisa nie jest dla nich zrozumiały.

3. przyczepność. Terapia trakcyjna służy zasadniczo przywróceniu formy penisa. Mężczyzna nosi (kilka godzin dziennie) urządzenie, które jest przymocowane do penisa i wywiera siłę, aby pociągnąć je w przeciwnym kierunku do krzywej. Urządzenia trakcyjne zwykle działają najlepiej w połączeniu z innymi terapiami, a nie same.

4. Terapia falą uderzeniową. Nowszy dodatek, terapia falą uderzeniową, wykorzystuje impulsy energii o wysokiej amplitudzie, które są skierowane na penisa. Terapia zwykle stosowana w przypadku problemów ze stawami i ścięgnami wydaje się pomagać w łagodzeniu bólu, który miał pewne doświadczenia z Peyronie, ale jak dotąd nie wykazano, aby miał znaczącą różnicę w skrzywieniu.

5. operacja. Istnieją różne podejścia chirurgiczne do korygowania krzywizny peyronii. Ponieważ niektóre przypadki korygują się w miarę upływu czasu, operacja jest zwykle zalecana tylko wtedy, gdy zakrzywiony penis był problemem przez rok lub dłużej i / lub jeśli powoduje to obciążenie fizyczne lub emocjonalne.

Bez względu na to, jak mężczyzna chce leczyć zakrzywiony penis z powodu choroby Peyroniego, jest on lepiej ustawiony, jeśli jego penis jest w dobrym zdrowiu – i łatwiej to osiągnąć, jeśli regularnie używa zdrowia prącia z górnej szuflady Krem (pracownicy służby zdrowia zalecają olej Man1 Man Oil, który został klinicznie udowodniony jako łagodny i przyjazny dla skóry) . Niektóre z najlepszych kremów zawierają zarówno witaminę E, jak i L-karnitynę, które są czasami stosowane w leczeniu peyronii. Najlepszy krem ​​będzie także zawierał witaminę D, „cudowną witaminę”, która, jak wykazano, pomaga zwalczać choroby i wspiera prawidłowe funkcjonowanie komórek.

[ff id=”7″]