Bez kategoriiCiało

Opcja chirurgii międzybłoniaka

By 29 lutego 2020 16 października, 2020 No Comments

Narażenie na działanie azbestu jest główną przyczyną międzybłoniaka. Wielu lekarzy zaleca operację międzybłoniaka w celu usunięcia guza głównego i pobliskich tkanek, jeśli zawierają również komórki rakowe.

Problem z międzybłoniakiem polega na tym, że zwykle nie występuje u pacjentów w wieku 30–40 lat po ekspozycji na azbest. Azbest jest główną przyczyną tego rodzaju raka, a osoba mogła wdychać lub połykać cząsteczki mikrofibry, nie zdając sobie sprawy, że coś się stało.

Istnieje wiele opcji leczenia międzybłoniaka, a niektórzy lekarze wolą łączyć operację międzybłoniaka z chemioterapią lub radioterapią. Robią to w celu usunięcia lub zmniejszenia guza, aby można było przerwać dalszy wzrost.

Oprócz operacji lekarze mogą wykonać procedurę zwaną torakocentezą, która odprowadza płyn nagromadzony wokół płuc, powodując u pacjentów ból i trudności w oddychaniu. Jeśli międzybłoniak znajduje się w pobliżu jamy brzusznej, płyn jest usuwany za pomocą igły w metodzie zwanej paracentezą.

Eksperci twierdzą, że szczyt przed Mesothelioma nie został jeszcze zaobserwowany, a niektórzy twierdzą, że jeden na 100 mężczyzn urodzonych w latach 40. XX wieku umrze z powodu Mesothelioma. Choć statystyki te mogą być zaskakujące, przemysł medyczny kontynuuje badania w celu znalezienia skutecznych opcji chirurgii międzybłoniaka u zdiagnozowanych pacjentów.

Wielu pacjentów wybiera operację w celu złagodzenia bólu spowodowanego ciśnieniem guza i tkanki bliznowatej, która powstała z powodu układu odpornościowego organizmu, i próbuje pozbyć się tych mikrocząstek azbestu.

Mówi się, że żadna operacja nie leczy międzybłoniaka, ale zapewnia ulgę w bólu i cierpieniu ofierze tego nieuleczalnego raka. Niektórzy twierdzą, że gdy międzybłoniak rozprzestrzenił się po ciele osoby, nic nie można zrobić, aby to zatrzymać. Dobrą wiadomością jest to, że choroba zwykle przyciąga się na długo przed innymi, dając lekarzom czas na wypróbowanie różnych procedur, w tym usunięcie części zainfekowanych płuc.

Pacjenci ze zdiagnozowanym międzybłoniakiem na najwcześniejszych etapach mogą zdecydować się na pozapłucną pneumonektomię, która jest rodzajem operacji międzybłoniaka, która całkowicie usuwa płuca, serce i przeponę. Operację tę należy wykonać na stosunkowo zdrowym pacjencie, czemu towarzyszy również radioterapia i chemioterapia. Mówi się, że ta procedura może przedłużyć życie pacjenta o kilka lat, z których jeden rok jest przeznaczony na powrót do zdrowia.

Operacja międzybłoniaka jest bardzo droga i zwykle jest stosowana w ostateczności. Większość firm ubezpieczeniowych nie chce ponosić pełnego kosztu tych procedur, więc pacjenci mają niewyobrażalne możliwości dla siebie i swoich rodzin. Jest to czas, kiedy wielu pacjentów decyduje się skonsultować z prawnikiem, aby dokładnie ustalić, jakie przysługują im prawa, jeśli byli narażeni na działanie azbestu w miejscu pracy.

[ff id=”7″]