Bez kategoriiRozwójZdrowie

Obietnica fizjoterapii dziecięcej

By 13 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

Fizjoterapia pediatryczna to specjalizacja fizjoterapii, która wspiera wczesne wykrywanie chorób u dzieci i wykorzystuje różnorodne metody leczenia. Licencjonowani specjaliści fizjoterapii dziecięcej przeprowadzają diagnozę, właściwe leczenie i monitorowanie zdrowia niemowląt, dzieci i młodzieży z różnymi zaburzeniami rozwojowymi, zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi, zaburzeniami szkieletowymi lub nabytymi zaburzeniami zdrowia. Roli, jaką odgrywają fizjoterapeuci w rehabilitacji chorób dziecięcych, nie można zmniejszyć tak bardzo, jak w przypadku specjalnej roli pediatry psychologa dziecięcego. Dzieci z opóźnieniami rozwojowymi lub wrodzonymi i nie wrodzonymi chorobami – porażenie mózgowe, zespół Downa, rozszczep kręgosłupa i kręcz szyi – to niektórzy pacjenci leczeni fizjoterapią dziecięcą. Niemniej jednak dzieci uważane za & # 39; normalny i # 39; Możesz również skorzystać z terapii, która kontroluje poprawę ogólnych i wyrafinowanych umiejętności motorycznych, równowagi i koordynacji, siły i wytrzymałości, a także rozwoju poznawczego i sensorycznego.

Zawsze jesteśmy tutaj, że wzrost i rozwój są kluczowe w pierwszych latach – decydujące i zdolne. Fizjologię dzieci można łatwo doprowadzić do właściwej postaci. Twoje postępy zdrowotne są podatne na wykonywanie ćwiczeń sercowo-naczyniowych (aerobik) i ćwiczeń wzmacniających (beztlenowych). Prosta terapia dotykowa może zdziałać cuda. Odłóżmy jednak wszystkie formalności medyczne fizjoterapii. Każda aktywność z dziećmi powinna być zabawą – w tym fizjoterapia pediatryczna. Nie wprowadzajmy obiecującej fizjoterapii dziecięcej do strefy przerażającej, wraz z pierwszą podróżą do dentysty, która bije kolana. W każdym razie zabawna terapia pediatryczna jest częścią terapii. To świetny sposób na połączenie dzieci z rodzicami i wzmocnienie ich poczucia własnej wartości.

I wszystko jest również możliwe dzięki prostemu regularnemu ćwiczeniu. Ponieważ dzieci uczestniczą w zajęciach fizycznych na wczesnym etapie życia, mają mniejsze szanse na poddanie się surowszym terapiom w przyszłości. Jest zdecydowanie wyjaśnienie dla maksymy: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Fizjoterapia dziecięca wyraźnie to pokazuje. A dzieci nawet nie będą wiedzieć. Pozwól im kopać piłkę nożną, skakać, toczyć się, naprzemiennie dotykać palców u stóp, przewracać się, obracać rękami, obracać ciężarówkę, łapać piłkę plażową lub wszystkie ekscytujące ćwiczenia, które możesz zrobić z terapeutą – wraz z celem gry lub muzyką. Dzięki fizjoterapii pediatrycznej dzieci mogły znów poczuć dzieci. Poczułbyś uwagę. Poza delikatnym dotykiem poczuliby się kochani.

[ff id=”6″]