Bez kategoriiZdrowie

Niesamowite właściwości lecznicze Pueraria Mirifica

By 11 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

Pueraria mirifica to zioło występujące w północnej Birmie i Tajlandii. Kobiety w tych regionach używają zioła od setek lat, a ostatnio medycyna konwencjonalna potwierdziła wiele właściwości leczniczych przypisywanych ziołom. Naukowcy odkryli, że pueraria ma głęboki wpływ na hormony kobiet, co prowadzi do wielu ekscytujących potencjałów w zdrowiu kobiet. Kobiety używają tego zioła do powiększania piersi, ale nauki medyczne wykazały, że można go również stosować w walce z rakiem piersi, menopauzą i napięciem przedmiesiączkowym. Nic dziwnego, że nazywali to zioło Pueraria Mirifica, ponieważ „Mirifica” oznacza „cud”.

Jak działa Pueraria

Odkryto, że Pueraria Mirifica zawiera unikalne fitoestrogeny, takie jak miroestrol i deoksymiroestrol. Poziom tych fitoestrogenów w ziołach jest znacznie wyższy niż w innych tradycyjnych naturalnych produktach spożywczych, takich jak soja. Fitoestrogeny wiążą się z receptorami estrogenowymi i stymulują je jak estrogen, z tym wyjątkiem, że w przeciwieństwie do estrogenu, fitoestrogeny nie zwiększają prawdopodobieństwa wystąpienia raka. Działa podobnie do tamoksyfenu (lek stosowany w leczeniu raka piersi), ale bez niebezpiecznych skutków ubocznych wywoływanych tamoksyfenem.

Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia potwierdziły również, że regiony Tajlandii, w których stosuje się Pueraria Mirifica, mają najniższy wskaźnik raka piersi na świecie. Obszary te wykazują również wyjątkowo niską zapadalność na Alzheimera i osteoporozę.

Stosowanie produktów Pueraria Mirifica

Komercyjne produkty Pueraria występują zasadniczo w dwóch podstawowych formach: miejscowej i doustnej. Aktualne produkty obejmują żele, kremy i mydło, które nakładasz na skórę. Produkty doustne to tabletki i kapsułki. Aby uzyskać najlepsze wyniki w powiększaniu piersi, badania kliniczne pokazują, że skuteczna dawka kapsułek do powiększania piersi wynosi od 200 mg do 400 mg. Producenci miejscowych produktów zalecają wcieranie kremów i żeli w piersi dwa razy dziennie przez około 3 do 5 minut, aż krem ​​zostanie całkowicie wchłonięty przez skórę.

Kiedy pueraria powinna być stosowana ostrożnie?

Ponieważ pueraria działa podobnie do estrogenu, należy zachować ostrożność, jeśli cierpisz na takie choroby, jak cukrzyca, epilepsja lub hipokalcemia. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny również unikać stosowania produktów Pueraria Mirifica do czasu zebrania dalszych badań i zebrania większej liczby danych klinicznych.

Jednak jeśli nie masz żadnej z tych chorób, Pueraria Mirifica jest jednym z najbezpieczniejszych suplementów, jakie możesz przyjmować na dowolną liczbę chorób. Jego wyjątkowa zdolność do poprawiania wielkości i kondycji piersi jest znana od dawna, a także pomaga łagodzić objawy nierównowagi hormonalnej u kobiet. Kobiety w wieku powyżej 16 lat, które potrzebują pomocy w zaburzeniach równowagi hormonalnej, a także chcą zmniejszyć ryzyko raka piersi, powinny regularnie przyjmować kapsułki powiększające piersi z produktem Pueraria Mirifica. Fakt, że te tabletki i kapsułki również przyczyniają się do powiększania piersi, jest mile widzianą premią, ale nie powinien umniejszać faktu, że pueraria oferuje niesamowite korzyści w wielu obszarach zdrowia kobiet.

[ff id=”7″]