Bez kategoriiZdrowie

Leczenie choroby Peyroniego – leczenie choroby Peyroniego za pomocą leków

By 12 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

Czy cierpisz na chorobę Peyroniego? Choroba Peyroniego jest zaburzeniem prącia, które może powodować guzek w trzonie prącia, ból w trzonie prącia i zakrzywiony penis. W przeszłości wypróbowano wiele różnych metod leczenia choroby Peyroniego. Stwierdzono, że leki mogą być skuteczne w leczeniu choroby. Przyjrzyjmy się bliżej chorobie Peyroniego i leczyć ją za pomocą leków.

Po pierwsze, mężczyzna może zauważyć delikatną guzek w swoim penisie. Penis może być zgięty na nim, gdy jest wzniesiony. Ważne jest, aby pamiętać, że pewien stopień kątowego wzwodu prącia jest normalny i nie jest cechą choroby Peyroniego.

Kiedy zauważysz guzek w twoim penisie, twoją pierwszą reakcją jest panika lub zastanawianie się, co się dzieje na świecie. Możesz nawet myśleć, że masz raka. Rak prącia występuje bardzo rzadko. Choroba Peyroniego jest najczęstszą przyczyną takich guzków. Jeśli znajdziesz guzek, nie panikuj. Możesz mieć chorobę Peyroniego.

Jeśli uważasz, że możesz cierpieć na chorobę Peyroniego, najpierw powinieneś udać się do lekarza rodzinnego. Jeśli masz ochotę odwiedzić specjalistę, możesz udać się do kliniki medycyny moczowo-płciowej (GUM). Twój lekarz chciałby dowiedzieć się, jak rozwinął się problem i jak wpływa na ciebie, i zbadać cię.

Jeśli problem występuje już od dłuższego czasu i nie występują poważne problemy, lekarz może w ogóle nie zalecić leczenia. Jeśli istnieje od dłuższego czasu i powoduje problemy seksualne, możesz zostać skierowany do urologa.

Leki mogą być pomocne na wczesnym etapie lub przy aktywnej chorobie Peyroniego. Jeśli guzek się rozszerza lub jest bolesny, można zastosować leki zmniejszające ból, rozmiar guzka i ostatecznie deformację.

Wykazano, że witamina E i aminobenzoesan potasu łagodzą ból u 30 do 60 procent mężczyzn dotkniętych chorobą, ale nie wydają się wpływać na wielkość guzka lub deformację wyprostowanego penisa.

W ostatnich badaniach tamoksyfen łagodził ból u około 80 procent dotkniętych nim mężczyzn. Jednak tylko 30 procent mężczyzn stwierdziło zmniejszenie wielkości guzków i deformacji podczas przyjmowania tamoksyfenu. Tamoksyfen jest najbardziej znany ze stosowania w leczeniu raka piersi. Ma stosunkowo niewiele skutków ubocznych, a wielu specjalistów przepisuje go obecnie w leczeniu choroby Peyroniego.

[ff id=”7″]