Bez kategoriiCiało

Korzystanie ze spa i temperatury fizjoterapii

By 1 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

W fizjoterapii jacuzzi odnosi się do specjalnego rodzaju wanny stosowanej w kąpielach wodnych lub w hydroterapii. Wanny z hydromasażem wytwarzają bąbelki powietrza i wodę z pomp umieszczonych w strategicznych punktach, dzięki czemu przepływ powietrza i wody może masować niektóre mięśnie ciała. Intensywność cyrkulacji powietrza i wody zapewnia delikatny lub głęboki masaż. Wanny z hydromasażem mogą być zarówno zimne, jak i gorące z regulowanymi temperaturami w wannie do fizykoterapii.

Istnieją różne rodzaje jacuzzi. Mogą to być urządzenia stałe lub urządzenia przenośne. Niektóre konstrukcje z hydromasażem umożliwiają zanurzenie w całym ciele, inne służą wyłącznie do leczenia kończyn. Istnieją zimne wanny z hydromasażem, które są często używane do leczenia poszczególnych części ciała, oraz ciepłe wanny z hydromasażem do terapii całego ciała.

Temperatury zimnego spa w przypadku fizykoterapii są zwykle ustawiane w zakresie od 50 ° F do 70 ° F, podczas gdy ciepłe temperatury spa w przypadku fizykoterapii wynoszą od 100 ° F do 110 ° F. W zależności od temperatury zabiegi spa mogą trwać od 10 minut do 30 minut.

Jacuzzi są idealne do poprawy krążenia krwi i wykonywania ćwiczeń ruchowych. Ponadto pielęgnacja ran jest jednym z najczęstszych zastosowań jacuzzi w fizjoterapii. Ciepłe temperatury spa dla fizycznej pielęgnacji ran czyste rany; zwiększa krążenie krwi w zranionym obszarze i łagodzi ból. Pomaga również zmiękczyć martwiczą tkankę i zmniejszyć infekcje ran.

Fizjoterapeuci postępują zgodnie z instrukcjami dotyczącymi leczenia uzdrowiskowego w celu leczenia ran. Zazwyczaj pacjenci poddawani są zabiegom z hydromasażem raz lub dwa razy dziennie przez 20 minut. W zależności od rany leczenie uzdrowiskowe może wymagać zastosowania środka antyseptycznego. Po zakończeniu kąpieli terapeuta opłukuje ranę wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Terapeuci ściśle monitorują temperatury spa w celu fizjoterapii. Zazwyczaj terapeuci utrzymują temperaturę wody u pacjentów z chorobami sercowo-płucnymi na poziomie od 92 ° F do 96 ° F i nie więcej niż 38 ° C. Im wyższa temperatura wody, tym większy przepływ krwi.

Kliniki i placówki opieki zdrowotnej mają ścisłe wytyczne, jeśli chodzi o sanitariaty w jacuzzi lub w terapii wodnej. Personel musi odpowiednio wyczyścić zbiorniki spa i stosować środki dezynfekujące, aby zapobiec infekcjom.

Leczenie wirowe nie jest odpowiednie dla wszystkich rannych pacjentów. Istnieją również tylko niektóre rodzaje ran, które mogą naprawdę skorzystać z tego leczenia. Ta rana może nawet pogorszyć niektóre rany. Twój terapeuta oceni, czy leczenie uzdrowiskowe jest odpowiednie dla twojego zdrowia i rodzaju rany.

[ff id=”6″]