Bez kategoriiRozwójZdrowie

Korzyści z terapii detoksykacyjnej wspomaganej żywieniowo

By 12 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

Uzależnienie jest poważnym zaburzeniem mózgu. Może zrujnować każdy aspekt życia człowieka. Dlatego decyzja o trzeźwości zmienia życie. Zasadniczo pierwszym krokiem w leczeniu uzależnień jest detoksykacja. Jednym z coraz bardziej popularnych procesów jest detoksykacja wspomagana żywieniem (NAD).

Terapia NAD obejmuje uzupełnianie ciała i umysłu mikroskładnikami odżywczymi, aminokwasami, minerałami i witaminami poprzez codzienne infuzje dożylne. Pomaga złagodzić stres spowodowany bolesnymi i nieznośnymi objawami odstawienia oraz reguluje nastrój i jasność umysłu.

W niektórych przypadkach objawy odstawienia mogą stanowić wyzwanie i zagrażać życiu. Z pomocą dokładnie monitorowanego NAD wielu pacjentów otrzymuje wystarczającą ulgę i osiąga ogólne samopoczucie. Ponadto terapia NAD pomaga pacjentom wyzdrowieć z niedożywienia, które jest efektem ubocznym uzależnienia.

NAD w naturalny sposób pomaga pacjentom w detoksykacji alkoholu lub substancji uzależniających poprzez skuteczne leczenie rozdzierających objawów odstawienia. Jest to naturalny proces, który nie wymaga blokowania receptorów opioidowych ani znieczulenia ogólnego. Zamiast tego stosowane są dodatki NAD.

Za pomocą terapii NAD objawy odstawienia narkotyków i alkoholu zmniejszają się o 50 do 60 procent w pierwszych trzech dniach io 70 do 80 procent od czwartego dnia. Wlew dożylny podaje się przez trzy do 14 dni, a następnie doustną dawkę podtrzymującą. Terapia jest oferowana w różnych niedrogich centrach detoksykacji.

Czego można oczekiwać od terapii NAD

NAD łączy neuroprzekaźnik i przywrócenie dinukleotydu nikotynamidoadeninowego w celu ułatwienia pacjentom poruszania się w fazie wycofania. Bogate w składniki odżywcze połączenie służy do wytwarzania koenzymu adenozynotrifosforanu, cząsteczki energii w komórkach. Terapia przyspiesza proces gojenia poprzez wypełnienie mózgu i ciała niezbędnymi składnikami odżywczymi.

Niektóre zalety terapii NAD to:

  • Podczas naturalnej detoksykacji i odbudowy mózgu osoba może czuć się mniej niespokojna, przygnębiona i zmęczona – klasyczne objawy spowodowane ciągłym zażywaniem narkotyków.
  • NAD znacznie zmniejsza bolesne objawy odstawienne, zwiększa szanse na wyzdrowienie i zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotu.
  • Po całkowitym przywróceniu mózgu NAD znacznie zmniejsza głód alkoholu lub narkotyków.
  • NAD pomaga przywrócić normalną chemię mózgu, która istniała przed użyciem substancji.
  • Prowadzi to do lepszego zarządzania stresem i usprawnienia procesu myślenia. Może to pomóc pacjentowi rozwinąć niezbędne umiejętności radzenia sobie.
  • W razie potrzeby dostępne są również leki farmakologiczne.

Zaleca się wybór wiarygodnego Programy detoksykacyjne dla pacjentów szpitalnych w certyfikowanych ośrodkach. Proces ten odbywa się pod ścisłym nadzorem multidyscyplinarnego zespołu, który jest dostępny przez całą dobę. Niektóre osoby decydują się na detoksykację w domu, nie rozumiejąc ich skutków, zagrażając ich szansom na długoterminowe wyleczenie.

Nie wahaj się szukać wsparcia

W ramach programu NAD zespół lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników pomocniczych zarządza infuzją dożylną w ścisłej współpracy. Poufność, bezpieczeństwo, leczenie i komfort to główne cele NAD. Infuzję zazwyczaj podaje się w ciągu dnia. Kiedy to się zacznie, dołożymy wszelkich starań, aby zrelaksować pacjenta poprzez zapewnienie odpowiednich łóżek i posiłków. Niektóre centra detoksykacji oferują nawet prywatne pokoje wyposażone w komputer i WiFi.

[ff id=”6″]