Bez kategoriiCiało

Jak rak szyjki macicy wpływa na poród

By 31 stycznia 2020 16 października, 2020 No Comments

Po zdiagnozowaniu raka szyjki macicy może istnieć kilka powodów, dla których może to wpłynąć na możliwość urodzenia dziecka w przyszłości.

Na przykład:

pierwszy Jeśli zdiagnozowano u Ciebie inwazyjnego raka szyjki macicy (rak z przerzutami) [spread]) Istnieje duże prawdopodobieństwo, że konieczna jest histerektomia (chirurgiczne usunięcie macicy). Po operacji; Macica została usunięta, a kobieta nie mogła już zajść w ciążę.

drugi Jeśli zdiagnozowano mniej inwazyjnego raka szyjki macicy, możliwość przyszłej ciąży jest bardziej pozytywna, ponieważ usuwa się tylko szyjkę macicy, część pochwy i część macicy. Jeśli jednak ciąża wystąpi po tego rodzaju operacji, należy ją ściśle monitorować.

trzeci Możliwe jest, że kobieta jest już w ciąży, gdy zdiagnozowano raka szyjki macicy. W takim przypadku lekarz musiałby zbadać ciążę, aby ustalić, czy została sklasyfikowana jako bezpieczna, czy nie (wczesna diagnoza prawdopodobnie pozwoliłaby na kontynuację ciąży w zależności od innych czynników).

Oceny mogą obejmować pewne testy w momencie diagnozy, a następnie biopsje poporodowe w celu sprawdzenia statusu raka. Jeśli jednak zostanie ustalone, że rak znajduje się na późniejszym etapie rozwoju, a ciąża jest na wczesnym etapie, prawdopodobnie zaleca się przerwanie ciąży.

Wniosek – Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po zdiagnozowaniu raka szyjki macicy jest wysokie; w przypadkach, w których diagnozę można opóźnić, a kobieta jest już w ciąży; Zwykle wynikałoby z tego, że ciąża może postępować w bardzo niewielu przypadkach, w których zachodzi konieczność przerwania ciąży.

[ff id=”7″]