Bez kategoriiRozwójZdrowie

Co to jest tradycyjna hipnoza?

By 11 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

Najpierw musisz wiedzieć o hipnozie. Hipnoza to stan psychiczny transu, po którym następuje sugestia. Dzięki tej sugestii hipnoza może wyleczyć wiele problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak stres, uzależnienie i fobia. Może także pomóc w problemach fizycznych, takich jak łagodzenie bólu, takich jak ból spowodowany chemioterapią u pacjentów z rakiem.

Bardziej zaawansowanym zastosowaniem hipnozy jest NLP lub programowanie neurolingwistyczne. NLP to rodzaj hipnozy wykorzystującej słowa i komunikację. Może być stosowany w prawie wszystkich obszarach. Jeśli jesteś sprzedawcą, NLP pomoże ci sprzedać twój produkt. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, NLP pomoże ci w negocjacjach. Zasadniczo, hipnoza może być stosowana w prawie każdym obszarze.

Istnieją różne rodzaje hipnozy. Jednym z nich jest tradycyjna hipnoza. Tradycyjna hipnoza występuje wtedy, gdy idziesz do hipnotyzera i otrzymujesz hipnotyczne sugestie. W tradycyjnej hipnozie hipnotyzer prosi o zamknięcie oczu, relaks i zapomnienie o wszystkim, co przychodzi na myśl. Po przejściu w tryb transu wysunie twoją hipnotyczną sugestię. Jeśli chcesz rzucić palenie, twój hipnotyzer może zapytać podczas sesji terapeutycznej, aby wyobraził sobie brzydkie palenie, jak dym boli nos i oczy lub jak okropnie pachnie. Potem zasugeruje, że nic ci nie jest, jeśli nie palisz, a jeśli będziesz pamiętać o paleniu, przypomnisz sobie okropny zapach papierosa. Pomoże ci to rzucić palenie i tak działa tradycyjna hipnoza.

Tradycyjna hipnoza działa tylko dla osób łatwych do naśladowania, dla osób, które nie są krytyczne, oraz dla osób, które akceptują twoje hipnotyczne sugestie. Zazwyczaj hipnotyzer wie przed sesją, czy jego pacjent jest krytyczny, czy nie. Jeśli tradycyjnie nie działa, hipnotyzer musi użyć innej metody, takiej jak hipnoza konwersacyjna.

Tradycyjnie działa dobrze dla osób, które łatwo wykonują instrukcje lub polecenia od innych. Jeśli tradycyjna hipnoza nie działa, stosuje się inną metodę hipnozy, taką jak hipnoza konwersacyjna.

Konwersacyjna hipnoza jest rodzajem hipnozy, w której hipnoza jest wykonywana na pacjencie lub pacjencie przy użyciu słów i perswazji. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnej hipnozy, hipnoza konwersacyjna może być również stosowana w leczeniu stresu, uzależnienia i fobii. Hipnozę konwersacji możesz znać, gdy oglądasz telewizję, gdzie są wiadomości o osobie, która prosi kasjera o przekazanie pieniędzy bez oporu.

[ff id=”6″]