Bez kategoriiZdrowie

Biotechnologia i kolory

By 12 marca 2020 16 października, 2020 No Comments

Biotechnologia i świat kolorów zawsze były ze sobą powiązane. Odcienie i odcienie natury są rejestrowane w różnych produktach rynkowych w ich naturalnym lub syntetycznym stanie. Dobrym przykładem są rynki kwiatów naturalnych czerwonych krwistych róż i genetycznie zaprojektowanych niebieskich róż niedawno opublikowane w Japonii.

Mimo imponujących technik inżynierii genetycznej, legendarne & # 39; Czarny tulipan & # 39; autorstwa francuskiego autora Aleksandra Dumasa „Święty Graal świata tulipanów” wciąż pozostaje. Różne rodzaje & # 39; Tulipanowa Królowa Nocy & # 39; (1944) do T. & # 39; Czarny bohater & # 39; (1984) utworzyli kategorię & # 39; najczarniejszy z oficjalnie & # 39; fioletowy & # 39; Tulipany & # 39;

Bogactwo kolorów natury zainspirowało znanych malarzy i poetów – urodzona we Francji Hillarie Belloc opisuje wierszem morfologię drobnoustroju z siedmioma pikowanymi ogonami z wieloma różowymi i fioletowymi plamami; i dzieci w wieku szkolnym do odkrywania mikrobiologicznego świata poprzez & # 39; Mirror & # 39; kolumna Winogradsky z jej fioletowymi i zielonymi wstążkami – konsorcja zielonych i fioletowych bakterii fotosyntetycznych. Cyranobakterie turkusowe przyczyniają się do ekonomiki ważnych cykli biogeochemicznych przyrody – cyklu azotowego.

Morze Czerwone może wywodzić swój kolor i nazwę od czerwonej cyjanobakterii Trichodesmium erythraeum, ale zniszczenie wielu ryb jest spowodowane czerwoną przypływem populacji roślinożernych czerwono-brązowych dinoflagellatów. Pigmenty pomagają sklasyfikować algi brązowe, żółte, czerwone i zielone. oraz pierwotniaki i drożdże, takie jak Euglena i Pichia. Kolorowa sztuka natury ma miejsce w całym spektrum biologicznym i obejmuje zielone i fioletowe bakterie, wytwarzające antybiotyki rodzaje Streptomyces i Nocardia, grzyby barwiące ser, niebiesko-zielone anole, tęczową papaję i pstrąga oraz zielone białka fluorescencyjne, które są odpowiedzialne za zabarwienie różne koralowce i zawilce. Zielone, żółte, pomarańczowo-czerwone i fioletowo-niebieskie chromoproteiny są podstawą legendarnych kolorów raf, które różnią się spektrum warunków dziennych.

Rzeczywiście, zakres pigmentów i kolorów natury podkreśla potrzebę centrów biozasobów do przechwytywania, klasyfikowania i utrzymywania biotarbetu planety, aby wyginięcie nie było spowodowane łagodnym zaniedbaniem i komercyjnym wykorzystaniem.
& # 39; Biomimetyka …… to nowa nauka, która bada najlepsze pomysły natury, a następnie naśladuje te projekty i procesy rozwiązywania ludzkich problemów. …… Organizmy wykorzystują dwie metody tworzenia koloru bez koloru: pigmenty wewnętrzne i kolor strukturalny, który sprawia, że ​​tropikalne motyle, pawie i kolibry są tak piękne. Paw to całkowicie brązowy ptak. Jego „kolory” wynikają z rozproszenia światła na regularnie rozmieszczonych prętach melan i efektów interferencji poprzez cienkie warstwy keratyny (tego samego materiału, co paznokcie). & # 39;

Nowa odzież wojskowa wykorzystuje fluorescencyjne kolory, bioczujniki i nanopoziomową bioinformatykę do naśladowania naturalnych zjawisk biomimikrii i kolorów kameleona. Geowłókniny, barwione do odpowiedniego użytku, przyczyniają się do zarządzania krajobrazem i miastem – ochrona pól golfowych i trawników w parku, a także zachowanie kreatywnego i estetycznego instynktu człowieka, są osadzone w tamach i ogrodach kwiatowych.

Czyste i zielone technologie. Pierwsza biodegradowalna zielona karta kredytowa została wydana w 1997 r. & # 39; Białka koralowe dają czerwone światło & # 39; w wodach morskich i kolorowych jarzeniowych rybach działają jako wskaźniki zanieczyszczenia w zbiornikach wodnych. Kolory stosowane w przeszczepach biowłókninowych sprawiają, że materiały bioceramiczne są atrakcyjne i akceptowane w stomatologii, ortopedii medycznej, inżynierii tkankowej i medycynie weterynaryjnej.

Badania genetyczne przyczyniły się do zrozumienia ludzkiego oka i koloru skóry. Pochodzenie kolorów futer kotów, psów, królików, kucyków itp. Zostało rozszyfrowane. Kolor głowy ptaków też. Allele koloru futra są wykorzystywane do tworzenia podlinii myszy do badań w zakresie starzenia się, raka, układu sercowo-naczyniowego, neurobiologii i biologii rozrodu. Big Blue Mouse służy do badania raka i chorób neurodegeneracyjnych. Żółte myszy pomagają zlokalizować mutacje genów na niektórych chromosomach. Myszy na zamówienie – modele albinos, krem, brąz i czarny są kluczem do badań w biologii nowotworów. W rzeczywistości zdolność do śledzenia kolorów płaszcza to & # 39; wymaga & # 39; Żadnych skomplikowanych narzędzi, takich jak genotypowanie molekularne & # 39; w & # 39; hodowla i utrzymanie zmutowanych szczepów. & # 39;

Kolory inspirują, motywują i wywyższają ludzkość. Kliniki i placówki psychologiczne używają kojących kolorów, aby wspomóc powrót do zdrowia. Są też kolory w sporcie. Zwycięzcy wyrażają poczucie narodowych osiągnięć i są dumni z tego, że są owinięci flagami narodowymi. Piłka nożna i biopsychologia spotkały się na EURO 2004. Aby poprawić lokalną przewagę psychobiologiczną i patriotyzm, trener drużyny gospodarzy zapytał fanów & # 39; nosić coś czerwonego lub zielonego & # 39; ich kolory narodowe & # 39; przed pomarańczowymi koszulami & # 39; swoich przeciwników & # 39; w kwalifikatorze.

Corporate Biotech jest zajęty ściganiem tęczy. Były wiceprezydent Al Gore wyobrażał sobie złoty skarb na końcu tęczy biotechnologii. Jednak przedsiębiorcy koncentrują swoje poszukiwania gdzieś na genetycznej tęczy. Decydenci polityczni ONZ używają kodów kolorów do zwalczania i opracowywania rozwiązań problemów głodu i ubóstwa. W 2002 r. Komisja Gospodarcza Organizacji Narodów Zjednoczonych dla Afryki opisała obietnicę zielonej biotechnologii dla ubogich. i & # 39; Zwalczanie chorób związanych z ubóstwem poprzez czerwoną biotechnologię & # 39; — Technologie wykorzystujące genetycznie zmodyfikowane komary, które można wykorzystać do zwalczania malarii; oraz żywność modyfikowana genetycznie – złoty ryż i pomarańczowe banany wzbogacone witaminą A, aby przeciwdziałać nadejściu ślepoty.

& # 39; Etyczne wyzwania zielonej biotechnologii dla krajów rozwijających się & # 39; powstają i & # 39; czy rośliny transgeniczne powinny nosić charakterystyczne markery, takie jak B. rozróżnianie kolorów, aby można je było zidentyfikować i nie mieszać z innymi roślinami tego samego gatunku & # 39; jest badany pod kątem wykorzystania w pracach regulacyjnych. W badaniach biologii kosmicznej rośliny transgeniczne w kolorach niebieskim i zielonym są opracowywane jako bioczujniki wskazujące na obecność określonych rodzajów stresu.
Dietetycy mówią o diecie tęczowej, która jest bogata w mikroelementy i witaminy i która naturalnie czyni żywność atrakcyjną i apetyczną dla dobrego stanu emocjonalnego. Tradycyjna medycyna zaleca spożywanie naturalnie zabarwionych pokarmów, których składniki skóry zawierają naturalne składniki odżywcze. Rozsądny wybór żywności czerwonej (mięsnej), zielonej (sałatki), żółtej (płatki i owoce) i fioletowej (warzywa) pomoże w utrzymaniu dobrego długoterminowego zdrowia w walce ze sztuczną cukrzycą i otyłością. Ser pleśniowy i czarna trufla to przysmaki bez dodatku barwników spożywczych. a supermarkety wkrótce będą mogły oferować pomarańczowe i czerwone marchewki w kolorze czerwonym i fioletowym. & # 39; Badanie marchwi w różnych kolorach nie polega na tworzeniu modnego oświadczenia, ale na możliwej poprawie zdrowia ”.

W handlu rolnym kolory ruchu, bursztynowy i zielony, określają wytyczne, które zakłócają handel niektórymi towarami. Wytyczne w żółtym polu oznaczają & # 39; Uwaga & # 39; pod względem wsparcia cen, kredytów marketingowych i dotacji oraz ilości bydła. Wytyczne dotyczące zielonej skrzynki obejmują „badania, zwalczanie szkodników i chorób, a także ubezpieczenia upraw i programy ochrony przyrody”. Wytyczne dotyczące niebieskiej skrzynki – tymczasowa kategoria WTO, która umożliwia negocjacje transatlantyckie, to nowo zdefiniowane wytyczne dotyczące skrzynek bursztynowych w odniesieniu do programów ograniczeń produkcji.

Biotechnologie opisane kolorami podkreślają wyjątkowe aspekty badań nad rozwojem gospodarczym. Cordia Europa Bio Convention 2003 w Wiedniu w & # 39; Blue Biotechnology – Exploitation of Marine Resources & # 39; koncentruje się na & # 39; Ocean możliwości & # 39; ochrona rozwoju poprzez racjonalne wykorzystanie morskich zasobów biologicznych. Katalityczna rola Europy w „Zielonej biotechnologii w Afryce” polega na współpracy w zakresie edukacji, badań, rozwoju i projektów biotechnologicznych.
W styczniu 2004 r. Na spotkaniu Komisji Europejskiej w Biosciences Technology Facility z University of York w Wielkiej Brytanii uznano, że każda platforma biotechnologiczna, która rozwija produkty oparte na biologii, musi być zgodnym małżeństwem organizacji & # 39; Biały & # 39; wraz z & # 39; Zielony & # 39; i & # 39; Niebieskie sektory biotechnologiczne. Wąskie gardła można zidentyfikować za pomocą programów wykorzystujących synergię między zieloną, białą i niebieską biotechnologią.

W 2005 r. Podczas 12. Europejskiego Kongresu Biotechnologii zostaną wykorzystane cztery silniki biotechnologiczne: biały (przemysłowy); czerwony (farmaceutyczny), zielony (żywność i pasze) i niebieski (środowisko) w & # 39; Ożyw genomy & # 39; w Danii.

Wydaje się, że stosowanie kodów kolorów jest językiem stosowanym w polityce naukowej w Niemczech. 60% z 253 firm biotechnologicznych zatrudniających około 43 000 pracowników w badaniu przeprowadzonym przez Heskie Ministerstwo Gospodarki specjalizujące się w czerwonej biotechnologii (diagnostyka i leczenie chorób). 4% specjalizowało się w zielonej biotechnologii (rolnictwo, produkcja żywności); a 1% było w szarej biotechnologii (czyste procesy przemysłowe z niuansami środowiskowymi). W Badenii-Wirtembergii ponad połowa firm biotechnologicznych jest liderem w dziedzinie czerwonej biotechnologii, a mniejsza liczba w sektorach szarym i zielonym. Niemieckie badania rynku podkreślają białą i czerwoną biotechnologię. Czerwona biotechnologia stanowi około 86% wszystkich firm biotechnologicznych. Po zielonej biotechnologii (27%) następuje szara biotechnologia (10%).

W USA wprowadzono 5-kolorowy system bezpieczeństwa, od zielonego (niski) do niebieskiego (chroniony), żółtego (zwiększony) i pomarańczowego (wysoki) do czerwonego (trudny). Przyjęcie środków ochrony i samoobrony wymaga wszystkich poziomów czujności i gotowości do zwalczania i neutralizacji zagrożeń dla terroryzmu i bioterroryzmu mających na celu zniszczenie bezpieczeństwa tego kraju i jego mieszkańców. Kolorowe systemy ostrzegające o zanieczyszczeniu powietrza (USA) i złej pogodzie (Mozambik) są wskaźnikami czasowymi środków zapobiegawczych dla osób podatnych na astmę i choroby układu oddechowego, a także kompensacji zgonów i zasobów bioekonomicznych.

W satyrze alarm Szalonej Krowy z pięcioma (kolorowymi) poziomami & # 39; istnieje. Poziomy alarmowe wahają się od jedzenia części krowy (zielony) i ograniczonego spożycia wołowiny (niebieski) i wykonywania zaplanowanych środków ochronnych (żółty), aż do objawowego muczenia i żucia cudu (pomarańczowy), po przejście na sfermentowaną paszę – tofu (czerwony).

Zastosowanie kolorów do opisania biotechnologii stanowi nowy mechanizm w:

– przyciągnąć dzieci w wieku szkolnym do mikrobiologicznego świata w różnych środowiskach;
– nauczanie biotechnologii w szkołach wyższych i medycznych; i
– Zapewnienie stałych bajtów do wykorzystania przez nietechnicznych decydentów, którzy promują biotechnologiczną siłę napędową zrównoważonego rozwoju.

Dr. R. Colwell, dyrektor Narodowej Fundacji USA na spotkaniu biotechnologicznym między Stanami Zjednoczonymi a UE w 2003 r., Powiedział: „Gdybyśmy mogli utkać flagę biotechnologii, niektóre byłyby w trzech kolorach: czerwony dla zastosowań medycznych, zielony dla Rolnictwo i zielona biel dla przemysłu – w rzeczywistości ta flaga może zmieniać kolor w miarę upływu czasu, gdy biotechnologia środowiskowa i morska oraz inne zastosowania dodają paski.

W tym kontekście poniższy indeks kolorów może być przydatnym przewodnikiem z dodatkowymi dodatkami, ponieważ biotechnologia i kolory przeplatają się w czasie, aby zwiększyć postrzeganie i zrozumienie zastosowań biotechnologii w nauce, rozwoju oraz obecnej i postludzkiej przyszłości ludzkości promować.

Rodzaj koloru Zakres działalności biotechnologicznej

Czerwony – zdrowie, medycyna, diagnostyka
Żółty – biotechnologia żywności, nauki o żywieniu
Niebieski – akwakultura, biotechnologia przybrzeżna i morska
Zielony – rolnictwo, biotechnologia środowiskowa – biopaliwa, bioprzewody, bioremediacja, geomikrobiologia
Brown – Arid Zone i Desert Biotechnology
Ciemność – bioterroryzm, broń biologiczna, przestępczość biologiczna, wojna antykulturowa
Lila – patenty, publikacje, wynalazki, prawa własności intelektualnej
Biały – bioinfia oparta na genach
Złoto – bioinformatyka, nanobiotechnologia
Szary – Klasyczna technologia fermentacji i bioprocesu

[ff id=”4″]